Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

W dniu dzisiejszym uczniom i nauczycielom towarzyszyły rozmowy na temat książek, publikacji i korzyści z czytania. W związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w trakcie lekcji języka polskiego uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach promujących czytelnictwo. Opowiadali o swoich ulubionych publikacjach, rozwiązywali quizy, projektowali logo i okładki książek, czytali utwory, wyszukiwali wśród woluminów egzemplarzy o określonej tematyce. Działania te odbywały się w przyjemnej przestrzeni zmodernizowanej biblioteki szkolnej.

„ Co czytać?- Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania”.

Jarosław Iwaszkiewicz